pokus jedna

V utkání U15 jsme sehráli velmi nešťastnou partii. Před zápasem jsme kluky upozorňovali na mnoho faktorů. Prvním z nich – soupeř se nachází na posledním místě tabulky a bude bojovat o každý metr, protože se rve o záchranu v soutěži. Dalším faktem – soupeř obral doma o body Sokolov – dle trenérů nejkvalitnější tým v soutěži, poté přišel o další body s Viktorkou Žižkov až v samém závěru utkání. I přes upozornění jsme soupeře podcenili a mysleli si, že vítězství přijde samo. To co jsme celou zimu (celých společných pět let) trénovali, přestalo fungovat a trápili jsme se celých 70 minut. Pokud se nám nedaří. Nutno říct, že lví podíl na naší prakombinační hře má katastrofální stav naší hrací plochy, kde prakticky není možné si vícekrát za sebou souvisle přihrát a plocha znemožňuje jakékoliv pokusy o kombinaci. Utkání se vezlo celou dobu ve stejném duchu, soupeř bránil a hrozil z náznaků šancí, my měli za první poločas 7 střel na bránu, tutové šance, které jsme nedokázali využít. Po promluvě v kabině jsme se snažili do druhého poločasu vlétnout, ovšem po pár znemožněných kombinacích (viz výše) jsme působili otráveně, bez pohybu, bez chuti, bez zápalu. V průběhu druhé půle se k nám jednou přiklonilo štěstí, kdy jsem po standardní situaci a sérii náhodných odrazů otevřeli skóre na 1:0. Na tomto skóre se výsledek i zastavil. Co si ze zápasu můžeme odnést je fakt, že pokud nebudeme na hřišti bojovat všichni, je to naše cesta do pekel. V druhém poločase se při našem nechutenství objevovala spousta věcí, které do našeho herního projevu nepatří. Máme skvělou partu, která musí táhnout za jeden provaz hlavně na hřišti, nejen mimo něj. Musí makat jeden za druhého, musí každý potit krev za druhého. To se v tomto zápase nedařilo a pevně věřím, že se to už opakovat nebude, jinak budeme nuceni razantně hrábnout do sestavy i na „neotřesitelných“ pozicích.

Utkání U14 se neslo ve stejném duchu. Kombinace obou týmů vázla, balón všem odskakoval. Vzhledem k marodce jsme byli doplněni čtyřmi hráči ročníku 2006. Po celou dobu utkání jsme měli převahu. Soupeř doplatil na to, že jeho stěžejní hráči nastoupili již v předešlém zápase. Soupeřovi docházeli síly a nám se postupně otevíralo více prostoru pro hru, která je nám vlastní. Z obou křídel postupně lítal jeden centr za druhým, což značilo úspěch v podobě poločasového vedení 2:0. Nutno říct, že při proměnění našich šancí, mohlo být poločasové skóre ještě vyšší. V první půli nám vázla kombinace uprostřed hřiště, ovšem po poločasovém zklidnění celá trojice předváděla velmi dobrý výkon, podpořený „bezchybnou“obranou. Nejhezčí akcí zápasu, kdy jsme na osm doteků od naší branky po krásné kombinaci vstřelili třetí gól, bylo o vítězi utkání rozhodnuto a v závěru jsme ještě přidali 2 branky a konečné skóre tedy bylo 5:0. Světlých bodů v utkání bylo několik. 1) všichni hráči ročníku 2006 podali velmi podařený výkon a tímto trenérům děkujeme za doplnění. 2) I přes šílený terén se nám povedlo pár pohledných akcí, což oproti prvnímu zápasu je velké plus a ukázka toho, že to jde, pokud se chce. Podařený týmový výkon znamená, že na jaře máme prozatím ze tří zápasů plných počet bodů, které budeme chtít potvrdit v dalším zápase s Viktorkou Žižkov, které máme po podzimní porážce rozhodně co vracet.