pokus jedna

Daleká cesta čekala náš tým na neoficiální mistrovství republiky kategorie U12.Už los naznačil,že potřebné štěstí nám nakloněno nebude a musíme říct,že pro týmy jako jsme my,je opravdu potřebné.Základní skupina byla smrtící a jen málokdo doufal,že můžeme myslet na lepší umístění než minulý rok.Jsme nakonec rádi,že jsme mohli poměřit síly s celky,které patří mezi to nejlepší a poznat jaká kvalita hráčů je ve velkých klubech.Hned na úvod jsme okusili Spartu, která si ve velké pohodě došla pro zasloužené vítězství a naši kluci museli hned reagovat proti silnému Zlínu. Ševci potvrdili kvalitu, která je předcházela a po standardních situacích nás potrestali.Atmosféra v týmu byla alarmující,nicméně kotel chomutovských fandů nás vrátil do hry.Ve třetím zápase jsme zaskočili favorizovanou Sigmu,která srovnala skóre až v nastavení a náš tým ukázal,že je schopen hrát slušný fotbal.Moravský celek Frýdek-Místek jsme zaslouženě přejeli a najednou nás čekal zápas s Ústím, které v případě vítězství bychom poslali do pater,kam jistě nepatří. Obrovsky vyhecované utkání na hřišti i v hledišti splnilo parametry velkého derby.Náš tým se ujal vedení,nicméně kluci z Ústí potvrdili sílu a vyrovnali stav utkání z dalekonosné střely.V tomto utkání se předvedl penaltový mág Standa,který dvě velmi přísně nařízené penalty kryl a přivedl nejednoho účastníka tohoto utkání na pokraj kolapsu.Tento výsledek nás přivedl do bronzové skupiny o celkové umístění.
Druhý den startujeme velmi slabě první utkání a tento fakt se nakonec ukazuje jako hlavní ukazatel celého dne. V některých fázích dokážeme předvádět slušnou hru,ale úseky jsou velmi krátké a spíš než samotné hře se věnujeme věcem,které těžko dokážeme ovlivnit.Nakonec končíme na 21.místě, které je asi mírným zklamáním,nicméně respektujeme sílu soupeřů a musíme uznat, že prostě to na lepší umístění nebylo.
Velkolepě pojatý turnaj končí za krásného počasí s pachutí velmi slabého výkonu rozhodčích,kteří absolutně nezvládali utkání,kde si zbytečně brali otěže snažení kluků všech týmů do vlastních rukou.Na druhou stranu by hráči,trenéři a rodiče měli prokázat více nadhledu a respektu,protože pořád je to jen fotbal!!!
Velké poděkování patří rodičům,kteří se podíleli na organizaci výjezdu pro tým Junioru, víme co to obnáší a zasloužíte velké díky!!

Junior-Sparta Praha 0:4
Junior-Fastav Zlín 1:3
Junior-Sigma Olomouc 1:1
Junior-Frýdek Místek 3:1
Junior-Ústí nad Labem 1:1
Junior-Sparta Brno 0:2
Junior-MFK Vítkovice 1:2
Junior-SK Kladno 0:0
Junior-Táborsko 0:0
Junior-Vyškov 1:0
Junior-Vysočina Jihlava 0:2

Děkujeme  👌 ⚽️ ⚽️ 👌

Other Articles

A-TýmA-TýmJuniořiObecně