pokus jedna

Dlouhá zimní přestávka je u konce. V prvním jarním kole naši starší žáci přivítali na domácí půdě FK Litvínov. Oba celky se ve svých ročnících a soutěžích potkávají již řadu let a vzájemné souboje jsou vždy velmi vyrovnané a na ostří nože.
Už před zápasem jsme kluky upozorňovali, že Litvínov má vynikající tým, což se potvrdilo. Zápas U15 začal dle očekávání náporem hostujícího celku, který nás pravidelně předčí svým perfektním důrazem a agresivitou v osobních soubojích. Vzhledem k tomu, že naše mužstvo je spíše technického charakteru, máme s touto hrou dlouhodobý problém a Litvínov nám jako soupeř vysloveně „nesedí“. Naším dalším velkým soupeřem byl terén, který po zimě naší kombinační hře vůbec nesvědčil. V zápase se nám vůbec nedařila kombinace, strašně moc jsme ztráceli míče ve středu zálohy. Litvínov měl celý zápas územní převahu, ovšem největší gólovou šanci jsme měli my. Bohužel jsme neproměnili 2 samostatné úniky. I přesto, že v druhém poločase přišlo zlepšení a byl opticky vyrovnanější než poločas první, přišel smolný gól na 0:1 pár minut před koncem, po naší ztrátě míče na pravém kraji zálohy a taktické chybě v obraně.
Po stránce bojovnosti nám nemůžu vůbec nic vytknout, bylo to perfektní, vyhecované, bojovné utkání, ovšem v rozhodujících chvílích stálo štěstí tentokrát na straně Litvínova, kdy my jsme tutovku neproměnili, kdežto oni ano. Gratulujeme soupeři k vítězství

Zápas U14 měl úplně odlišný průběh. Vzhledem k tomu, že jsme za celou zimu neodehráli pohromadě jediné utkání, nevěděli jsme, co nás čeká. Dlouhodobě nás kosí zranění a díky tomu podstav kádru, který je stručně řečeno alarmující. Úvodních 20 minut patřilo jednoznačně Litvínovu, z našeho výkonu byla cítit ustrašenost a soupeř pokračoval tam, kde na podzim skončil, tedy v agresivním stylu hry, který nám prostě nesvědčí. Smůla nebrala konce, a po další várce zranění během prvního poločasu to vypadalo na černý den žáků. Opak byl pravdou a po 20 minutách se naše obrátila a výrazně zlepšila. A měli ve zbytku zápasu územní převahu. V průběhu obou poločasů jsme si vypracovali několik tutových, TUTOVÝCH šancí, kdy i s údivem publika žádná z nich gólem neskončila. Nutno říct, že i Litvínov měl obrovské šance, které též spálil. Zápas rozhodla jedna nepřehledná situace kolem vápna Litvínova, kdy jsme výstavním volejem šli do vedení 1:0. Skvělý týmový výkon ale….. naše obrovské šance, které snad ani nešlo nedat, musí v dalších zápasech končit brankou, protože nás to může sakra mrzet. Musím pochválit kluky za ohromné nasazení a bojovnost. Celou sezónu díky odjíždíme ve 12 lidech, za to všem patří velký dík.